صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 63090
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان
 


  چاپ        ارسال به دوست

ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان

ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجید صفاری‌نیا، امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسم جایزه علمی استاد علی‌محمد کاردان و همچنین مراسم بزرگداشت استاد رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم که در محل دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی برگزار شد، افزود: براساس تحقیق به عمل آمده توسط این موسسه، کشورهای نروژ، فلاند و دانمارک در رتبه اول این تحقیق جای گرفته‌اند. همچنین کشور افغانستان در رتبه 149 و کشور آفریقای مرکزی در رتبه 150 و درواقع پایین‌ترین جایگاه قرار دارند.

 

به گفته وی، کشورعربستان از نظر سلامت اجتماعی در میان 150 کشور در رتبه 50 قرار دارد.

 

صفاری‌نیا متذکرشد: در صورتی که در جامعه‌ای سلامت اجتماعی پایین آید در واقع در این جامعه معضلاتی همچون فقر، تکدی‌گری، طلاق، کلاهبرداری و موارد این چنینی بیشتر دیده می‌شود.

 

رییس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران با بیان اینکه مولفه‌های سلامت اجتماعی از منظر روانشناسان اجتماعی در کشور مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: یکی از مولفه‌های سلامت اجتماعی، سطح کرامت متخصصان است که این موضوع در کشور ما پایین است.

 

وی معتقد است که برگزاری چنین جوایز و بزرگداشت‌هایی می‌تواند در افزایش سطح کرامت متخصصان در ایران موثر واقع شود.

 

دبیر چهارمین جایزه علمی استاد علی‌محمد کاردان در ادامه با بیان این که در این دوره از جایزه، 17 پایان‌نامه از سراسر کشور به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ارسال شد، گفت: پس از داوری‌های صورت گرفته در نهایت چهار پایان‌نامه به عنوان پایان‌نامه‌های برگزیده انتخاب شدند.

 

گفتنی است، دکتر علی‌محمد کاردان، استاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار رشته تعلیم و تربیت، دی ماه 86 در هشتاد سالگی دارفانی را وداع گفت.

 

استاد از شاگردان ایرانی «ژان پیاژه» و بنیانگذار رشته روانشناسی و علوم تربیتی در دانشگاه تهران بود.

 

دریافت لوح تقدیر و بزرگداشت از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی 1382، تجلیل و دریافت لوح تقدیر به دلیل خدمات مستمر علمی و فرهنگی از سوی رییس جمهور وقت در بهمن ماه 1380، سرپرستی موسسه روان شناسی دانشگاه تهران 1376-1363، عضویت پیوسته فرهنگستان علوم از سال 1369، کسب عنوان پژوهشگر نمونه از سوی فرهنگستان علوم، ریاست دانشکده علوم تربیتی از سال 48 تا 58، دریافت نشان سپاس 1353 برای خدمات شایان از سوی شورای عالی فرهنگ رادیویی ایران، نشان فرهنگ 1329 به دلیل احراز رتبه اول در دوره لیسانس فلسفه و علوم تربیتی از سوی وزارت فرهنگ وقت، مدیریت گردهمایی پژوهشی روان شناسی و علوم تربیتی «سمت»، عضویت شورای پژوهشی سازمان‌های مختلف، عضو هیات امنای دانشگاه تربیت معلم، برنامه ریزی سلسله برنامه‌های آشنایی با علوم انسانی و اجتماعی و تربیت چندین نسل دانش آموخته در رشته‌های مختلف برخی از تلاش‌ها و افتخارات دکتر کاردان است.

 

از میان تالیفات دکتر کاردان، کتاب «تاریخ روانشناسی» در سال 1368 به عنوان کتاب سال، برگزیده و ترجمه کتاب «جامعه شناسی و تربیت» در سال 1380 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شد.

https://www.isna.ir/news/9


٠٩:٥٨ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١١٧٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
اخبار گروه
 ١٠:٤٣ - 1397/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
سومین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی(نصر)
سومین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی(نصر) در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه لغایت ۹ تیر ماه 1397
احتراما به استحضار می رساند، سومین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی(نصر) در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه لغایت ۹ تیر ماه 1397 می باشد. به پیوست اولویت های پژوهشی این فراخوان ارسال می گردد. قابل ذکر است که زمان این فراخوان تمدید نخواهد شد.
 ١٠:٣٧ - 1397/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتشار کتاب اصول جامعه شناسی تحلیلی (تحلیل امر اجتماعی )
اخبار حوزه رفاه اجتماعی
ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان
ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان
رییس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران با اشاره به تحقیقات انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی لگاتوم در زمینه سلامت اجتماعی میان 150 کشور دنیا، گفت: کشور ایران در این تحقیق در رتبه 104 جای گرفته است.
 ٠٩:٥٨ - 1397/02/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
سایت دانشگاهمعاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درمانکتابخانه مرکزیمعاونت فرهنگی و دانشجویی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی