صفحه اصلي > اخبار 
يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٠

پایگاه داده های بین المللی
انجمن های علمی ایران
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5430
 بازدیدکنندگان آنلاین : 1
اخبار > ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان
 


ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان

ایران در رتبه 104 «سلامت اجتماعی» جهان

رییس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران با اشاره به تحقیقات انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی لگاتوم در زمینه سلامت اجتماعی میان 150 کشور دنیا، گفت: کشور ایران در این تحقیق در رتبه 104 جای گرفته است.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجید صفاری‌نیا، امروز دوشنبه طی سخنانی در مراسم جایزه علمی استاد علی‌محمد کاردان و همچنین مراسم بزرگداشت استاد رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم که در محل دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی برگزار شد، افزود: براساس تحقیق به عمل آمده توسط این موسسه، کشورهای نروژ، فلاند و دانمارک در رتبه اول این تحقیق جای گرفته‌اند. همچنین کشور افغانستان در رتبه 149 و کشور آفریقای مرکزی در رتبه 150 و درواقع پایین‌ترین جایگاه قرار دارند.

 

به گفته وی، کشورعربستان از نظر سلامت اجتماعی در میان 150 کشور در رتبه 50 قرار دارد.

 

صفاری‌نیا متذکرشد: در صورتی که در جامعه‌ای سلامت اجتماعی پایین آید در واقع در این جامعه معضلاتی همچون فقر، تکدی‌گری، طلاق، کلاهبرداری و موارد این چنینی بیشتر دیده می‌شود.

 

رییس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران با بیان اینکه مولفه‌های سلامت اجتماعی از منظر روانشناسان اجتماعی در کشور مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: یکی از مولفه‌های سلامت اجتماعی، سطح کرامت متخصصان است که این موضوع در کشور ما پایین است.

 

وی معتقد است که برگزاری چنین جوایز و بزرگداشت‌هایی می‌تواند در افزایش سطح کرامت متخصصان در ایران موثر واقع شود.

 

دبیر چهارمین جایزه علمی استاد علی‌محمد کاردان در ادامه با بیان این که در این دوره از جایزه، 17 پایان‌نامه از سراسر کشور به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ارسال شد، گفت: پس از داوری‌های صورت گرفته در نهایت چهار پایان‌نامه به عنوان پایان‌نامه‌های برگزیده انتخاب شدند.

 

گفتنی است، دکتر علی‌محمد کاردان، استاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار رشته تعلیم و تربیت، دی ماه 86 در هشتاد سالگی دارفانی را وداع گفت.

 

استاد از شاگردان ایرانی «ژان پیاژه» و بنیانگذار رشته روانشناسی و علوم تربیتی در دانشگاه تهران بود.

 

دریافت لوح تقدیر و بزرگداشت از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی 1382، تجلیل و دریافت لوح تقدیر به دلیل خدمات مستمر علمی و فرهنگی از سوی رییس جمهور وقت در بهمن ماه 1380، سرپرستی موسسه روان شناسی دانشگاه تهران 1376-1363، عضویت پیوسته فرهنگستان علوم از سال 1369، کسب عنوان پژوهشگر نمونه از سوی فرهنگستان علوم، ریاست دانشکده علوم تربیتی از سال 48 تا 58، دریافت نشان سپاس 1353 برای خدمات شایان از سوی شورای عالی فرهنگ رادیویی ایران، نشان فرهنگ 1329 به دلیل احراز رتبه اول در دوره لیسانس فلسفه و علوم تربیتی از سوی وزارت فرهنگ وقت، مدیریت گردهمایی پژوهشی روان شناسی و علوم تربیتی «سمت»، عضویت شورای پژوهشی سازمان‌های مختلف، عضو هیات امنای دانشگاه تربیت معلم، برنامه ریزی سلسله برنامه‌های آشنایی با علوم انسانی و اجتماعی و تربیت چندین نسل دانش آموخته در رشته‌های مختلف برخی از تلاش‌ها و افتخارات دکتر کاردان است.

 

از میان تالیفات دکتر کاردان، کتاب «تاریخ روانشناسی» در سال 1368 به عنوان کتاب سال، برگزیده و ترجمه کتاب «جامعه شناسی و تربیت» در سال 1380 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شد.

https://www.isna.ir/news/9

1397/02/11  -  ٠٩:٥٨ / شماره خبر : ١١٧٤٠ / تعداد نمایش : 1069


خروج
سایت دانشگاهاثربخشي آموزش خانواده تئوري سيستمي بوئنمعاونت آموزشیدكتر حسن رفيعيمعاونت پژوهشیمعاونت درمانکتابخانه مرکزیمعاونت فرهنگی و دانشجوییاعضای هیئت علمی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی