صفحه اصلي > اخبار 
پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٩

پایگاه داده های بین المللی
انجمن های علمی ایران
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4878
 بازدیدکنندگان آنلاین : 1
اخبار > بر لزوم همکاری حوزه‌های علوم انسانی و فنی – مهندسی با حوزه توانبخشی و رفاه اجتماعی تاکید شد
 


به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

بر لزوم همکاری حوزه‌های علوم انسانی و فنی – مهندسی با حوزه توانبخشی و رفاه اجتماعی تاکید شد

رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت که در جلسه مشترک دو دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تربیت مدرس حضور داشت، بر همکاری حوزه‌های علوم انسانی و فنی – مهندسی با علوم پزشکی در حوزه توانبخشی و رفاه اجتماعی تاکید کرد.


   رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت که در جلسه مشترک دو دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تربیت مدرس حضور داشت، بر همکاری حوزه‌های علوم انسانی و فنی – مهندسی با علوم پزشکی در حوزه توانبخشی و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این جلسه که به پیشنهاد دکتر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، و در راستای همکاری های مشترک بین وزارت علوم  و وزارت بهداشت، برگزار شد، طرفین ضمن معرفی ظرفیت ها و محورهای مورد علاقه برای همکاری، تصمیماتی در خصوص عناوین و نحوه پیگیری توافقات اتخاذ کردند.

   دکتر مهدی رضایت رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: انتظار می‌رود در همکاری بین دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دانشگاه تربیت مدرس، محورهای ویژه که هم اکنون مغفول مانده اند، مدنظر قرار گیرند.

   رضایت تاکید کرد: همکاری حوزه‌های علوم انسانی و رفاه اجتماعی و سالمندی و بخش های فنی – مهندسی با عرصه‌های توانبخشی در بخش‌های آموزش و پژوهش در فناوری به صورت ملموس، لازم و مد نظر است

   وی افزود: استفاده از ظرفیت های موجود در پارک و مراکز رشد علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان دو دانشگاه از دیگر محورهای مورد توجه طرفین است که معاونت های آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در صورت به نتیجه رسیدن همکاری طرفین، حمایت و مساعدت لازم را خواهند داشت.

   دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تاکید معاونت آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر توجه به همگرایی علوم و با توجه به ظرفیت های این دانشگاه در بخش های علوم زیستی، مهندسی، فنی، علوم انسانی، علوم پزشکی و همچنین وجود پارک و مراکز رشد فناوری، آمادگی دانشگاه تربیت مدرس را برای همکاری با دانشگاه علوم بهزیستی، به ویژه در زمینه های همگرایی در علوم و فناوری اعلام کرد.

   در ادامه، دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر وجود ظرفیت‌های حوزه توانبخشی، پزشکی اجتماعی حرفه ای، سلامت اجتماعی و روانی این دانشگاه گفت: وجود مراکز مهم درمانی و تحقیقاتی این دانشگاه در بخش‌های رفاه اجتماعی، سالمندی و روانپزشکی، ظرفیت‌های خوبی برای همکاری بین دو دانشگاه ایجاد کرده است.

  در جلسه مشترک روسای دانشگاه های تربیت مدرس و علوم بهزیستی و توانبخشی، علاوه بر دکتر رضایت به عنوان نماینده وزارت بهداشت، اعضای هیات رئیسه دو دانشگاه نیز شرکت داشتند و در مورد زمینه های پیشنهادی همکاری های مشترک دو دانشگاه سخنانی ایراد کردند.

  در پایان این نشست و  پس از هم‌اندیشی و تبادل نظر معاونان و مدیران ارشد دو دانشگاه تربیت مدرس و علوم بهزیستی و توانبخشی، مقرر شد، با معرفی نمایندگان دو دانشگاه و تشکیل کمیته تخصصی، محورهای مورد توجه طرفین در قالب تفاهم نامه تنظیم شده و برنامه‌های اجرایی آن مشخص شود.

انتهای پیام/

1399/11/20  -  ١٤:١٤ / شماره خبر : ١٨٣٨٨ / تعداد نمایش : 17


خروج
اثربخشي آموزش خانواده تئوري سيستمي بوئنسایت دانشگاهدكتر حسن رفيعيمعاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درمانکتابخانه مرکزیمعاونت فرهنگی و دانشجوییاعضای هیئت علمی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی