صفحه اصلي > اخبار 
پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٩

پایگاه داده های بین المللی
انجمن های علمی ایران
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4882
 بازدیدکنندگان آنلاین : 1
اخبار > از نخستین خبرنامه الکترونیکی کشور در سه حوزه سلامت « علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی – روانی »، رونمایی شد
 


با حضور رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

از نخستین خبرنامه الکترونیکی کشور در سه حوزه سلامت « علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی – روانی »، رونمایی شد

نخستین خبرنامه الکترونیکی کشور در سه حوزه سلامت « علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی – روانی »، که به همت روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات (IT) این دانشگاه تهیه می شود، با حضور رئیس دانشگاه مورد رونمایی قرار گرفت.


    نخستین خبرنامه  الکترونیکی کشور در سه حوزه سلامت « علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی – روانی »، که به همت روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات (IT) این دانشگاه تهیه می شود، با حضور رئیس دانشگاه مورد رونمایی قرار گرفت.

    این خبرنامه منحصربفرد، طی نشستی با حضور دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر سیدعلی حسینی عضو هیات رئیسه و مدیران حوزه ریاست، روابط عمومی و فناوری اطلاعات (IT) و کارشناسان روابط عمومی این دانشگاه، مورد رونمایی قرار گرفت.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر خانکه رئیس دانشگاه طی سخنانی در این نشست، با تشکر از زحمات همکاران در روابط عمومی و IT دانشگاه برای راه اندازی این خبرنامه، گفت: فعالیت هرچه بیشتر در سه حوزه سلامت ( توانبخشی، سلامت اجتماعی و روانی ) و انعکاس این فعالیت ها، به نفع مخاطبان و نیازمندان این خدمات است، ضمن آنکه سیاستگذاران و برنامه ریزان می توانند از این اطلاعات در تدوین سیاست ها و برنامه های این حوزه ها استفاده کنند.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی، به راهنمایی کارشناسان روابط عمومی دانشگاه در هر چه پر بارتر شدن این نشریه و وب سایت دانشگاه پرداخت و با بیان بخشی از نیازها و انتظارات اطلاع رسانی جامعه، مشارکت همه گروه های آموزشی و مراکز تحقیقاتی در تهیه و ارائه اطلاعات تخصصی را لازم دانست.

    وی افزود:  روابط عمومی برای جلب همکاری اعضای هیات علمی جهت ارائه مطالب آموزشی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در حوزه های تخصصی دانشگاه، تلاش مضاعفی داشته باشد تا جامعه هدف و نیازمندان جامعه برای استفاده از مطالب علمی، کاربردی و قابل اعتماد جهت ارتقای سلامتی خود، به وب سایت و مطالب تخصصی دانشگاه مراجعه کنند، ضمن آنکه مدیریت فناوری اطلاعاتIT  دانشگاه نیز با پشتیبانی از این فعالیت ها، کمبودهای فنی را جبران کرده و درصورت نیاز، با آموزش و مهارت آموزی کارشناسان در بخش های مختلف دانشگاه، سطح توانایی ارتباطی و مهارت های رایانه ای همکاران را ارتقا بخشد.

    وی تصریح کرد: روابط عمومی دانشگاه می تواند میزان مشارکت و همکاری گروه های آموزشی، مراکز تحقیقاتی و مراکز تابعه برای تهیه و انتشار تازه ترین مطالب روی وب سایت های اختصاصی و به روز نگهداشتن محتواهای سایت ها را مورد بررسی قرار داده و همکاران برتر در این زمینه را معرفی کرده و مورد تقدیر قرار بدهد.

    دکتر خانکه افزود: در تهیه و انتشار اخبار دانشگاه، همه همکاران در رده های مختلف شغلی، کارمندان، باغبان ها، نیروهای خدماتی و موارد خاص در میان آنان، مورد توجه قرار بگیرند و فعالیت گروه های همکاران که همگی بنو به خود در فعالیت کلی دانشگاه نقش دارند، دیده شود.

    وی همچنین از مدیریت های روابط عمومی و فناوری اطلاعات دانشگاه خواست تا با همکاری متقابل با وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان های همکار، از لینک های یکدیگر روی وب سایت ها استفاده شود.

       *****

   پیش از سخنان رئیس دانشگاه، ندا قنبری زحمتکش کارشناس روابط عمومی و سایت دانشگاه، گزارشی از چگونگی تهیه خبرنامه الکترونیکی دانشگاه با اخبار سه حوزه " توانبخشی، سلامت اجتماعی و روانی " در رسانه های تخصصی و همگانی کشور، و  قابلیت های نرم افزار مربوطه که می تواند بخش اعظم اطلاعات مورد نیاز اعضای هیات علمی و دیگر همکاران را تامین کند، ارائه داد.

   وی افزود: برای تهیه و انتشار این خبرنامه که در جهت تسریع خبررسانی و گردآوری اخبار مرتبط با دانشگاه تهیه می شود، روزانه از طریق نرم افزار مربوطه، اخبار سه حوزه سلامت " توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی " ، منتشر شده توسط  حدود 900 وب سایت مربوط به رسانه های خبری (روزنامه ها، خبرگزاری ها و...)، وب سایت های دانشگاه های کشور، نشریات تخصصی و عمومی، و از طریق 30 کلیدواژه، انتخاب و به صورت لحظه ای به روز شده و در هر ساعت از شبانه روز آخرین اخبار و روزنامه ها را در اختیار همکاران دانشگاه و مراکز تابعه قرار می دهد.

   به گفته وی که تمام مراحل تهیه و انتشار این خبرنامه را نظارت و مدیریت می کند، روزانه بخشی از اخبار منتخب برای استفاده مخاطبان در فضای مجازی، به کانال های اطلاع رسانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در فضای مجازی، لینک می شود.

    قنبری تاکید کرد که برای دسترسی به این مجموعه خبری و اطلاع رسانی، می توان با مراجعه به صفحه اصلی سایت دانشگاه و کلیک روی عبارت (خبرنامه الکترونیکی) در نوار بالای صفحه اصلی ، و یا درج  آدرس uswr.mypr.ir   در نوار آدرس مرورگر خود، اقدام کرد.

   وی همچنین افزود: از طریق این خبرنامه، پنج بخش از نیازهای اطلاع رسانی مخاطبان نیز مرتفع می شود ( "اخبار امروز " شامل آخرین اخبار تهیه شده دانشگاه توسط روابط عمومی، " مطالب امروز " شامل مطالب فرهنگی، آموزشی توسط روابط عمومی دانشگاه،  "عناوین مطبوعات "  عناوین اصلی مطبوعات داخلی کشور است که بصورت روزانه قرار می گیرد، " صفحات مطبوعات " شامل صفحه اول مطبوعات هر روز کشور است که به همراه لینک صفحات داخلی آنها قرار می گیرد و " جستجو  اخبار سایتها " می تواند کاربر را به آخرین اخبار تولید شده در کلیه سایتها و خبرگزاریها دسترسی بدهد و در آنها جستجو نماید).

  *****

   انسیه عزیزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز طی سخنان کوتاهی، از حمایت ریاست دانشگاه و همکاری مدیریت فناوری اطلاعات IT دانشگاه در نصب نرم افزار و مراحل فنی راه اندازی این نشریه تشکر کرد.

    وی، هماهنگی و مدیریت بخش اخبار وب سایت اصلی و سایت های اختصاصی معاونت های دانشگاه و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه طی چند سال اخیر، و ارزیابی ماهانه فعالیت این بخش ها را از جمله برنامه های درحال اجرای روابط عمومی ذکر کرد.

*****

   مهندس سمیه ناظری مدیر فناوری اطلاعات (IT) دانشگاه نیز در سخنانی گفت که با تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور مکاتبه شده و از گروه مدیران IT در فضای مجازی نیز خواسته ایم که از لینک دانشگاه علوم بهزیستی  در وب سایت های خود استفاده کنند.

   وی برای اصلاح و تکمیل محتواهای سایت های اختصاصی گروه های آموزشی و مراکز تحقیقاتی، و همچنین به روز نگهداشتن اطلاعات، نظارت مستقیم مدیران گروه ها و مراکز را لازم دانست.

   مهندس ناظری افزود: بازنگری وب سایت های دو بیمارستان توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و همچنین، سایت های گروه های آموزشی دانشگاه با فرمت سایت اصلی، در حال انجام است.

    گفتنی است؛ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 23 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی)، از طریق مراکز درمانی تابعه، نسبت به ارائه خدمات مربوط به این سه حیطه فعالیت دانشگاه اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد، در بعضی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده، و در برخی نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 

1399/12/02  -  ١٠:٢٥ / شماره خبر : ١٨٤٦٦ / تعداد نمایش : 10


خروج
اثربخشي آموزش خانواده تئوري سيستمي بوئنسایت دانشگاهدكتر حسن رفيعيمعاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درمانکتابخانه مرکزیمعاونت فرهنگی و دانشجوییاعضای هیئت علمی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی